Diskusia

Páči sa Vám súčasná upravená verzia webovej stránky ?

Páči sa Vám súčasná upravená verzia webovej stránky ?

Stupeň starostlivosti o deti a starých ľudí je vizitkou každej obce

Jozef Mazár | 27.01.2019

Keď prechádzam obcou Hontianske Moravce vždy si s úctou spomínam na múdry výrok, že kvalita starostlivosti o životy detí a starých ľudí je úžasnou vizitkou obcí a miest. Navštívil som viac raz ZŠ vo Vašej obci, dotkol som sa aj ako publicista jej aktivít, je dobré, že škola ponúka aj dnes mnohým svoje mimoškolské aktivity, ktoré majú aj nadčasové hodnoty. Záujemca sa k nim v obci iste dopracuje. To isté platí o starých ľuďoch. Hľadal som na stránkach tejto obce niečo z histórie práce v krásnom prostredí Domu pre starých ľudí. Nerád by som zle a nepravdivo svojim príspevkom informoval na tomto mieste verejnosť, de napríklad žije Anna Majerová, vyše 90 ročná, zaujímavá žena, živá pamätníčka udalostí protifašistického odboja v Turci, ale aj významná pracovníčka vo filmovom archíve Československa. Mohli by ste napísať na stránky obce niečo širšie, zaujímavé, o zariadení vktorom žije? Myslím si, že by to pomohlo ešte prenikavejšie, hodnovernejšie posunúť kvalitu života tejto peknej obce na ešte vyšší stupienok ako má. Aj touto cestou ďakujem.

Predvolebný míting

Ihg. Bubliaková Valéria | 08.11.2018

Dňa 7. 11 som sa zúčastnila na predvolebnom mítingu p. Gabryša. V diskusii som hovorila o veciach, ktoré trápia viacerých obyvateľov bytoviek, nie len mňa. Na môj príspevok zareagoval p. Medveď, osočil ma, že robím žabomyšiu vojnu, čo však ani v najmenšom nebol môj úmysel.Pán medveď nebýva v bytovke, tak nevie o našich problémoch, čo nás trápi, čo teší a čo by sa dalo vylepšiť.Na mojich pár dotazov mi starosta obce odpovedal a teda som nepotrebovala sa viac do diskusie zapojiť. No nedalo mi, aby som nezareagovala na vystúpenie p. MedveďaNo bola som stopnutá práve p. Medveďom, ktorý dal hlasovať, kto je za ukončenie diskusie. Akým právom dal p. Medveď hlasovať za ukončenie diskusie. Bol snáď poverený starostom? V poslednej dobe som hovorila s viacero ľuďmi, pýtala som sa, či sa zúčastnia mítingov a volieb. Ich odpoveď bola a načo., aj tak by to bolo zbytočné, všetko čo by sme povedali, by aj tak bolo zmietnuté zo stola. Neverila som im, no po včerajšku som im veriť začala. Ľudia sa proste začali báť vysloviť svoj názor a tak sú radšej zakuklení vo svojej ulite. Nečudujem sa im. Zo včerajšieho mítingu som nemala dobrý pocit Všetko mi to pripadalo tak, že míting nebol pre všetkých obyvateľov obce, ale len pre pár vyvolených a my ostatní sme bolo tam ako votrelci. A na záver, p. Ľachký, ak budeš toto čítať, tak ti odkazujem, že ak máš povedať hlúposť, tak radšej nepovedz nič.

Re:Predvolebný míting

Moravcan | 05.12.2018

"A na záver, p. Ľachký, ak budeš toto čítať, tak ti odkazujem, že ak máš povedať hlúposť, tak radšej nepovedz nič."

- toto Vase "na záver..", hovori o Vas p.Bubliakova aka ste nevyzreta osobnost.

pekny den prajem

Re:Re:Predvolebný míting

simona | 17.12.2018

moravcan,ak chces pisat prispevky,aspon sa nezatajuj.pani Bubliakova ma pravdu.

Historie

Pavel z Pasova | 03.07.2018

Svele zpracovani vyznamne historie obce!!!!
Jste historicky velmi vyznamnou obci, mam velkou uctu, a podekovani kronikari ci historikovi,ktery vse odborne zpracoval!!!

pozdravujte pana farara Ivana Jarose,
s uctou
Pavel z Pasova, Nemecko- Bavorsko

Petícia

Hana Chrienová | 16.12.2016

Dňa 22.08.2016 som ako osoba určená na zastupovanie v styku s orgánom verejnej moci v súvislosti s predložením petície v zmysle § 1 a nasledujúcich č. 85/1990 Zb. o petičnom práve v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o petičnom práve“), predložila starostovi obce a obecnému zastupiteľstvu Petíciu za zastavenie projektu Zberný dvor Hontianske Moravce v lokalite Opatovskej ulice, ktorého realizáciou je ohrozovaný majetok a zdravie obyvateľov obce Hontianske Moravce podpísanú 187-timi podpismi na 16-tich petičných hárkoch (ďalej len „predložená petícia“).
Dňa 05.10.2016 som sa ako osoba určená na zastupovanie obrátila listom na Hlavného kontrolóra obce Hontianske Moravce so sťažnosťou na postup starostu obce a obecného zastupiteľstva pri vybavovaní petície, nakoľko zo strany orgánu, ktorému bola petícia adresovaná nebol dodržaný zákonný postup v zmysle ustanovení § 5 ods. 5 zákona o petičnom práve.
Dňa 26.10.2016 sme sa na základe pozvania starostu obce Ing. Rudolfa Gabryša, spolu s ďalšími členmi petičného výboru Zuzanou Janíkovou a Michalom Behúnom, zúčastnili prerokovania predloženej petície.
Dňa 28.10.2016 som ako osoba určená na zastupovanie pred orgánom verejnej moci zaslala starostovi obce a poslancom obecného zastupiteľstva Stanovisko k prejednaniu petície.
Dňa 07.11.2016 bolo zvolané obecné zastupiteľstvo, ktorého bodom programu bolo aj prejednanie predloženej petície.
Dňa 21.11.2016 som opätovne vyzvala starostu obce a poslancov obecného zastupiteľstva ako aj hlavného kontrolóra obce aby zaujali k predloženej petícii stanovisko v zmysle ustanovení zákona o petičnom práve a tým predostreli občanom obce oficiálne svoj postoj.
Do dnešného dňa nebola zverejnená ani doručená žiadna odpoveď ani na jeden z podnetov.
Aký dôvod majú oslovení zástupcovia obce na takéto nekonanie? Je táto nečinnosť úmyselná?

STRáNKA?

Pavel | 01.04.2015

Nič moc.

Re:STRáNKA?

Marcela | 24.10.2016

Pavel, chcela by som si pozrieť Vašu prácu, aby som videla ako to vyzerá keď niečo nie je "nič moc" :-)

Stretnutie vlastníkov pôdy PD Hontianske Moravce

Zuzana Chrienová | 09.12.2013

Dajte fotografovi za pol deco nak sa mu ruky netresú :D

Pridať nový príspevok